Pianka poliuretanowa - idealna do ocieplenia dachu
Zakup budynku mieszkalnego z tak zwanego rynku wtórnego może nie zawsze odpowiadać w pełni oczekiwaniom, ale od czego jest nowoczesność i dobra ekipa budowlana? Dostosowanie budynku do oczekiwanego stanu jest coraz łatwiejsze i szybsze. Tyczy się to również zwiększania metrażu użytkowego całego budynku poprzez adaptację pomieszczeń strychu lub poddasza. Jest to niewątpliwie wielką gratką dla powiększającej się rodziny czy osoby ceniącej sobie dodatkową przestrzeń osobistą w przystępnej cenie.
Po pierwsze wymiana pokrycia dachu
Wcielając w życie plan zagospodarowania przestrzeni strychu lub poddasza warto ją rozpocząć od wymiany pokrycia dachu. W starych domach często zdarza się, że występuje na nich jeszcze bardzo szkodliwy eternit, którego należy się bezwzględnie pozbyć zlecając tę czynność specjalistycznej ekipie, która zabezpieczy eternit oraz go zutylizuje w ramach jednej usługi. Dobra ekipa dekarska jest w stanie zabezpieczyć dach (oczywiście, uwzględniając jego ewentualną powierzchnię, spady, kąty czy inne trudności w montażu) nawet w kilka dni. Wykona również osadzenie w wyznaczonych przez klienta lub kierownika budowy okien połaciowych i dachowych, co zapewni optymalne doświetlenie nowo powstałej powierzchni.
Po drugie odpowiednia izolacja
Zazwyczaj strych lub poddasze to pomieszczenia bardzo nieszczelne, często zniszczone, więc ich odpowiednie zabezpieczenie pod tym względem jest tutaj kluczowe. Położenie odpowiedniej warstwy izolacyjnej wymaga specjalistycznej firmy budowlanej, izolującej poddasza i strychy za pomocą trwałych, niepalnych i bezpiecznych materiałów. Obecnie najczęściej wykorzystywane w tym celu są wełna szklana oraz pianka poliuretanowa. Wytworzona przez jeden i drugi produkt warstwa skutecznie chroni nie tylko pomieszczenie, gdzie jest zamontowana, ale także cały budynek, przed niepożądaną utratą ciepła w zimie (jak wiadomo, ciepłe powietrze jako lżejsze ucieka właśnie do góry) oraz zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza latem.