Jak powstaje izolacja natryskowa pianką poliuretanową?
Odpowiednia izolacja termiczna to konieczność w nowoczesnym budownictwie. Jest to ostatni szlif, który ma bardzo duży wpływ na dalsze użytkowanie budynku oraz ogranicza ewentualne straty ciepła z wewnątrz, co z zadowoleniem przyjmują klienci, dla których liczy się rozwiązanie izolacyjne, które nie generuje dodatkowych kosztów. Decydując się na wykonanie izolacji na strychu, poddaszu czy w pomieszczeniach parterowych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.
Po pierwsze bezpieczeństwo
Warstwa izolacyjna, choć nie będzie mieć bezpośredniego kontaktu z otoczeniem, nie może generować żadnego zagrożenia. Wykorzystywane do tej pory wełna szklana lub pianka poliuretanowa to produkty, które gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa, zarówno jeśli chodzi o ich wpływ na zdrowie użytkowników, jak też o ich indywidualne działanie izolacyjne.
Firmy świadczące usługę izolacji za pomocą pianki poliuretanowej zaświadczają też, że jest to produkt, który doskonale wycisza pomieszczenia. Rekomendację tego właśnie rozwiązania może potwierdzić także fakt, że według przeprowadzanych pomiarów pianka może poprawić sprawność całego budynku aż o 70 %. Wykorzystanie właśnie tego materiału izolacyjnego, choć może wydawać się kosztowne, szybko się zwróci w obniżonych rachunkach za ogrzewanie zimą i pracę klimatyzacji latem.
Sposób izolacji za pomocą pianki poliuretanowej
Oprócz tego, że pianka jest rozwiązaniem bardzo skutecznym, to jeszcze najszybszym w nakładaniu. Samodzielna izolacja za pomocą pianki to raczej mrzonka, w tej gestii warto zaufać profesjonalistom, którzy mają na stanie odpowiedni sprzęt. Pianka jest nakładana natryskowo, za pomocą wyrzutu produktu pod odpowiednim ciśnieniem. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność, nie spływa, nie przemieszcza się i doskonale łączy tworząc szczelną warstwę izolacyjną, bez konieczności czasochłonnych poprawek. Doskonale wypełnia też wszelkie nierówności i załamania powierzchni, na których jest rozprowadzona.