Izolacje natryskowe w przemyśle meblarskim

Przemysł meblarski od wielu lat korzysta z atutów pianki poliuretanowej PUR. To właśnie ten sektor generuje największy popyt na ten wyjątkowy materiał. Elastyczne tworzywo wykorzystywane jest między innymi do produkcji mebli ogrodowych, materacy, elementów tapicerskich, jak również poduszek i wypełnień.

Jest to tworzywo wyróżniające się o wiele większą elastycznością w porównaniu ze standardowymi materiałami. Dzięki tym właściwościom znacząco podnosi się komfort mebli, a także zwiększa się ich żywotność. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na inne zalety pianki poliuretanowej, w tym jej trwałość oraz łatwość w odzyskiwaniu pierwotnego kształtu, nawet dwukrotnie szybciej niż tradycyjne materiały produkcyjne.

Pianka PUR jest trwała, odporna chemicznie i fizycznie oraz odporna na odkształcenia. To sprawia, że jest to niezwykle popularny i niezawodny budulec dla każdego producenta mebli i innych elementów wystroju wnętrz. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania poliuretanu w przemyśle meblarskim, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.