Ocieplanie piankąWciąż rosnące zainteresowanie metodą ocieplania pianką poliuretanową nie jest przypadkowe – to właśnie ona, spośród wszystkich innych materiałów izolacyjnych, jest najskuteczniejsza i w dodatku najłatwiejsza w aplikacji. Jej popularność wynika z tego, że znajduje uniwersalne zastosowanie, ponieważ można przy jej wykorzystaniu ocieplać różne miejsca, a także dlatego, że daje możliwość całkowitego wyeliminowania mostków termicznych, co jest praktycznie niemożliwe w przypadku wełny mineralnej czy styropianu.

Czym jest pianka PUR?

Pianka poliuretanowa powstaje w wyniku połączenia żywicy – poliolu oraz specjalnego utwardzacza i ma postać płynną, jednak pod wpływem wysokiego ciśnienia, po naniesieniu jej na powierzchnię zwiększa swoją objętość ponad 100-krotnie i dzięki temu jest w stanie wypełnić wszelkie trudno dostępne miejsca i mostki termiczne, przez które do tej pory budynek tracił mnóstwo ciepła. Możliwe jest ocieplanie pianką o dwóch strukturach – zamknięto- oraz otwartokomórkowej, które różnią się gęstością i z tego względu znajdują zastosowanie w różnych miejscach.

Pianka poliuretanowa przylega do każdej powierzchni, nie zsuwa się z niej i do jej skutecznej aplikacji nie trzeba stosować innych elementów montażowych. Jest to materiał, który nie pozwala na przedostanie się kurzu i pyłu, a także wilgoci, w związku z czym nie ma ryzyka pojawienia się na ścianach grzyba czy pleśni. O jej doskonałych właściwościach mogą na co dzień przekonywać się te osoby, które zdecydowały się na ocieplenie poddasza – w okresie letnim pianka poliuretanowa nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń, a zimą zatrzymuje pożądane ciepło wewnątrz. I właśnie dlatego izolacje natryskowe zapewniają komfort – przez cały rok.

Warto również powiedzieć o ekologiczności tego materiału – nie jest szkodliwy dla zdrowia ludzi i zwierząt, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów i może mieć kontakt z żywnością. Nie rozprzestrzenia ognia w czasie pożarów, bowiem jego powłoka zwęgla się i nie dopuszcza ognia do przedarcia się przez głębsze warstwy.

Izolacje natryskowe - zastosowanie

Ocieplanie pianką jest możliwe zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również od strony zewnętrznej, a szeroki zakres zastosowań sprawia, że metoda ta wykorzystywana jest dzisiaj niemal wszędzie. Sprawdza się w domach, obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej, pozwalając na wykonanie skutecznej izolacji natryskowej:
  • fundamentów,
  • poddasza,
  • ścian,
  • dachów,
  • tarasów,
  • magazynów,
  • zbiorników.


Zakres zastosowania jest dużo szerszy – dzięki wysokiej jakości tego materiału, możliwe jest również skuteczne ocieplanie budynków rolniczych, chłodni, tuneli grzewczych, rurociągów, statków... Wymieniać można by tak przez długi czas, bowiem trwałość i skuteczność w eliminowaniu mostków termicznych pianką PUR sprawia, że sprawdza się ona niemal wszędzie. Jej aplikacja możliwa jest w przypadku budowy nowego obiektu, a także w tych budynkach, które już istnieją.

Wśród naszych Klientów bardzo dużą popularnością cieszy się ocieplenie poddasza pianką – jak wiadomo jest to miejsce, przez które ucieka najwięcej ciepła, dlatego też konieczna jest doskonała izolacja.

Ocieplanie poddasza

Oferujemy ocieplanie poddasza, czyli miejsca, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. Zastosowanie pianki PUR pozwala na dokładne uszczelnienie każdej powierzchni – również tych najtrudniej dostępnych miejsc. Ponadto zapewnia ona utrzymanie ciepła wewnątrz w okresie zimowym, a także chłód latem.

Dach

Izolacje natryskowe doskonale sprawdzają się w przypadku ocieplania dachu – eliminują mostki termiczne i przyczyniają się do znacznych oszczędności na rachunkach za ogrzewanie czy klimatyzację. Pozwalają uzyskać doskonałe parametry zarówno jeśli chodzi o izolację termiczną, jak i akustyczną w budynku.

Strop

Ocieplamy stropy pianką poliuretanową, która może być naniesiona zarówno od dołu, jak i od góry. Twardość powstałej powierzchni nie tylko zapewnia odpowiednią izolację stropu, ale również jego wzmocnienie. Korzystając ze sprawdzonych materiałów uzyskujemy doskonałą ochronę przed wiatrem, chłodem i wilgocią.

Fundamenty

Odpowiednia izolacja fundamentów skutecznie zabezpiecza budynek przed wilgocią, wodą oraz ucieczką ciepła. To bardzo istotne, bowiem brak odpowiedniej ochrony fundamentów może sprawić, że woda lub wilgoć przedostaną się do wnętrza i spowodują powstawanie grzybów oraz pleśni, a nawet zniszczenie ścian.

Izolacje w przemyśle meblarskim

Pianka PUR wykorzystywana jest od wielu lat w przemyśle meblarskim, a stosuje się ją między innymi do produkcji mebli ogrodowych, materacy, poduszek czy wypełnień. Zwiększa się w ten sposób komfort, funkcjonalność oraz żywotność mebli. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej – zapraszamy do kontaktu.

Izolacje w przemyśle samochodowym

Pianka poliuretanowa może zostać wykorzystana również w przemyśle motoryzacyjnym – najczęściej stosuje się ją w produkcji klamek, tapicerki, elementów amortyzatorów i zderzaków. Doskonale tłumi drgania i hałas, podnosi stabilność pojazdu, a tym samym zwiększa komfort i bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy.

Izolacje w chłodnictwie

Dzięki doskonałej szczelności i przyczepności, stosujemy naszą technologię w różnych gałęziach przemysłu, a także rolnictwa. Doskonale sprawdza się w chłodniach, ponieważ zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz, co z kolei daje możliwość skutecznego przechowywania produktów spożywczych.