Izolacje natryskowe w chłodnictwie

Wśród oferowanych przez nas usług znajduje się termo- i hydroizolacja natryskowa z wykorzystaniem pianki poliuretanowej PUR. To metoda, która doskonale sprawdza się między innymi w budownictwie przemysłowym i rolniczym, przede wszystkim w chłodniach, mroźniach, a także kurnikach czy chlewniach. Wykorzystywane tworzywa charakteryzują się dużą szczelnością oraz przyczepnością do powierzchni. Świetnie utrzymują temperaturę i chronią przed wodą oraz wilgocią. Co ważne, materiały te zachowują swoje właściwości przez długie lata eksploatacji.

Należy pamiętać, że do przechowywania warzyw, owoców i innych produktów spożywczych konieczne jest zachowanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza, jak również optymalnego klimatu. Najlepszym sposobem na spełnienie tego warunku jest wykonanie profesjonalnej termicznej izolacji natryskowej od wewnątrz obiektu. Doskonale sprawdza się w tym przypadku elastyczna pianka poliuretanowa.

Wykonanie ocieplenia pozwoli skutecznie izolować przegrody, a także uzyskać najwyższą szczelność pomieszczenia. Zamknięto-komórkowa struktura poliuretanu umożliwi wyraźne ograniczenie kosztów utrzymania właściwej atmosfery w chłodni.