Flasiński

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową w dużej mierze ograniczy koszty związane z ogrzewaniem. Doskonałe parametry termoizolacyjne świetnie izolują strychy i eliminują możliwość powstania mostków termicznych.

Zależnie od rodzaju wentylacji poddasze można ocieplić pianką otwarto, jak i zamkniętokomórkową. Piankę zamkniętokomórkową stosuje się wyłącznie w budynkach posiadających wentylację mechaniczną. Rozwiązania z piankami poliuretanowymi gwarantują doskonałe parametry izolacyjne oraz podwyższają sprawność całego budynku nawet o 70% (!). Jest to bezkonkurencyjny wynik, któremu nie dorównują żadne inne metody izolacji, szczególnie jeżeli chodzi o takie miejsca w budynku jak strychy. Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową pozwala również na pełne poczucie komfortu przez okres całego roku. Latem nie będzie się on nagrzewał, a zimą w jego wnętrzu zatrzymane zostanie nagromadzone ciepło. 

Pianki poliuretanowe tworzą trwałą, stabilną i zabezpieczającą każdy zakamarek, twardą powłokę która nie ulega degradacji i nie zmienia swojej objętości przez wiele lat użytkowania. Dzięki temu ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami izolacyjnymi takimi jak wełna mineralna czy styropian. Dodatkowym atutem ocieplenia poddasza pianką poliuretanową jest to, że jej objętość zwiększa się wraz z aplikacją materiału. Przyczynia się to do znacznej przewagi nad tradycyjnymi rozwiązaniami, przez co osiągnięcie oczekiwanego efektu jest znacznie łatwiejsze.  

Projekt i wykonanie: