Flasiński

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie pianką poliuretanową cieszy się niezwykłą popularnością wśród naszych klientów. Spośród innych materiałów izolacyjnych wyróżnia się skutecznością oraz bardzo prostą aplikacją.. Jej uniwersalne zastosowanie sprawia, że klienci często po nią wracają.

Jaki rodzaj pianki poliuretanowej służy do ocieplania pomieszczeń?

W zależności od miejsca przeznaczenia możliwe jest ocieplanie pianką o dwóch strukturach: zamknięto oraz otwartokomórkowych, które różnią się między sobą gęstością.

Obie pianki poliuretanowe przylegają do każdej powierzchni, nie zsuwają się z niej i do ich aplikacji nie trzeba stosować innych elementów montażowych. Mają doskonałe właściwości izolacyjne, niezależnie od pory roku - w zimę ocieplają , w okresie letnim nie dopuszczają do nadmiernego nagrzewania pomieszczeń. Dodatkowo nie pozwalają na przedostanie się kurzu, pyłu, a także wilgoci, w związku z czym niwelują ryzyko powstania grzyba lub pleśni.

Gdzie można ocieplać pianką poliuretanową?

Piankę poliuretanową można wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Obecnie ta metoda jest wykorzystywana niemal wszędzie. Doskonale sprawdza się w domach, obiektach użyteczności publicznej, pozwalając na wykonanie skutecznej izolacji natryskowej, m.in.
- poddasza,
- ścian,
- dachów,
- tarasów,
- magazynów,
- zbiorników.

Zakres zastosowania jest dużo szerszy – dzięki wysokiej jakości pianek poliuretanowych możliwe jest również skuteczne ocieplanie budynków rolniczych, chłodni, tuneli grzewczych, rurociągów, statków.

Trwałość i skuteczność w eliminowaniu mostków termicznych pianką PUR sprawia, że sprawdza się ona niemal wszędzie.

 
Projekt i wykonanie: